REGIONAL TOURNAMENTS OCT NOV 2005

Regional Tournaments (October/November 2005)

Southern (held at Portsmouth)
Teams – Bristol 1, 2, 3, Portsmouth 1, 2, 3, 4, Loddon Vale, Gloucester, Solent.

Winners – Bristol 1 (Terry Gough/Derek Bishop/Sherrie Swadling)
Runners Up – Portsmouth 1 (Samantha Welsh/Peter Morgan/Adam Ghent)
Third Place – Bristol 2 (Mark Austen/Marie Langford/David Le Poidevin)
Fourth Place – Portsmouth 2 (Jean Maskell/Jenny Parker/Annette Newell)
Fifth Place – Portsmouth 3 (Roy Edwards/Paul Ellis/Brian Martin)
Sixth Place – Portsmouth 4 (Pauline Daniels/Ian Tolman/Maurice Ellis)
Seventh Place – Loddon Vale (Tim Powell/Brian Fisher)
Eighth Place – Gloucester (Betty Rogers/Lorna Daniels/Daniel Gallimore)
Ninth Place – Solent (Karl Swadling/Sean Swadling/James Morgan)
Tenth Place – Bristol 3 (George Newman/Pauline Dunaway/Angela Lansbury)

Midlands (held at Skegness)
Teams – North Lincs 1, 2, Grimsby 1, 2, 3, Skegness 1, 2.

Winners – N.Lincs 1 (Cyril Addlesee/Bernard Fawcett/Eddie Pound/Alan Cade)
Runners Up – Grimsby 1 (John Cremen/Mike Meechan/Gordon Browne/Ron Shepherd)
Third Place – Skegness 2 (Mandy Wells/Andrew Wells/Tom Williamson/David Stanger)
Fourth Place – Grimsby 2(Philip Holt/Peter Robinson/Alan Barber/Colin Hay)
Fifth Place -Skegness 1 (Jeff Cannon/Ken Bradshaw/Reg Collins/Ian MacGregor)
Sixth Place – Grimsby 3 (Ann Purcell/Liz Stevenson/Jenny Laker/Gillian Clarkson)
Seventh Place-N.Lincs 2(Lynn Buckley/Edward Buckley/Tom Bancroft/Brett Conisbee)

North (held at Liverpool)
Teams -Liverpool 1,2,3, Morecambe 1,2, Teesside, Newcastle 1,2, Northumberland

Winners – Liverpool 1 (Anthony Turnham/Mike Scanlan/Ray Corrin)
Runners Up – Morecambe 2 (Kathleen Pattison/Marie Nicklin/Steve Rayner)
Third Place – Newcastle 2 (Sheila Brennan/Edith Wilkins/Craig Barrass)
Fourth Place – Newcastle 1 (Mina Gillespie/Kenneth Robson/Terry Barr)
Fifth Place – Teesside (Maureen Knowles/Jean Whittaker/Wendy Glasper)
Sixth Place – Morecambe 1 (Tony Kimpton/Irene Kimpton/Derek McGee)
Seventh Place – Liverpool 2 (Claude Scanlan/Anne Seaman/Mo Williams)
Eighth Place – Northumberland (Andrew Mawdsley/Alan Simm/Karen Thompson)
Ninth Place – Liverpool 3 (Jill Holland/Sue Bennett/ John Hoey)